Dyskusja:


Niezłe, ale ciekawe co wy sądzicie?
Izraelici skopiowali czechosłowacką konstrukcję! Specjalista ją chwalił ale zapomniał dodać, że to skopiowana konstrukcja.
Amerykańska propaganda... bo "Wszystko co amerykańskie to najlepsze"...
W GTA 5 jest podobny pistolet tyle że zalicza się on do karabinów maszynowych ma najniższy zasięg i jest chyba najcięższy do zdobycia ze wszystkich karabinów maszynowych.
propaganda w każdym odcinku
Ja hce pph 41
Widać że facet niema zielonego pojęcia o prawdziwej broni, ale co się dziwić, w końcu to amerykaniec... Nie mówiąc już o tym że sam sobie zaprzecza...
W latach 30-tych w Polsce też była dyskusja na temat pistoletów maszynowych. Testowano latami, także Thompsony (ostatecznie wzięła je Policja), ale sanacyjni generałowie stwierdzili, że pistolety maszynowe są do niczego, lepsze same granaty i bagnety(sic!). Zmienili zdanie w 1938 roku, a wszystko trwało tyle, że w 1939 pistoletów maszynowych mieliśmy "aż" 50sztuk. Za to własnej konstrukcji i produkcji.
Tak było ze wszystkim, np.:
Małokalibrowa broń przeciwlotnicza. 10 lat jałowych sporów, czy raczej wielkokalibrowe karabiny maszynowe, czy 20mm działka. Kupowanie i testowanie wielu modeli i producentów. W rezultacie w 1939 "aż" 44 działka 20mm dla czołgów rozpoznawczych i "aż" 2200 sztuk amunicji-łącznie(sic!)- gdy potrzebowaliśmy ich tysięcy. Za to własnej konstrukcji i produkcji.
-Działka przeciwpancerne-program od 1925 roku, wałki przy przetargach, dyskusje, zmiany zamówień i projektów, nagle w 1936 kupujemy licencję od Szwecji,produkujemy sobie i na eksport, "aż" 1200 mamy w 1939 roku,czyli nie mamy połowy zakładanej na wojnę ilości. Za to własnej produkcji. I własny projekt nowego, lepszego działka, na który nie mamy  już czasu ani pieniędzy.
Podobnie rzecz się miała w przypadku lotnictwa, broni pancernej, motoryzacji, słowem- wszędzie.
Dostaliśmy w 1939 tak łatwo w dupę od Niemców, bo naszym wojskiem rządzili legionowi amatorzy, karierowicze i pupile Piłsudskiego.
18:03 Amerykanie to nieuki, komandos nie rozpoznał Pepeszy.
hej a zapomnieliscie o pepeszy wz 1941
Minuta 32:25 zobaczcie w sam dolny róg ekranu w z lewej strony on niby strzela z tej teczki z MP5 w środku a tutaj jest wyraźnie pokazane że strzela ktoś inny celując z Mp5
Amerykańskie bajeczki. Colt 1911 wygrywa celnością z P8 Parabellum a M1 Garand to "broń która wygrała II Wojnę Światową". Ogląda się fajnie, ale nie radzę wierzyć we wszystko co tu przedstawiają.
A gdzie STEN i błyskawica ?
Omg gdzie jest Sten, Polska Błyskawica i PPS !? Cholerny Amerykanin, mysli tylko o najpopularniejszych broniach, ale o ZSSR'owskim PM to nie wspomnial -.-
Kurwa 3:46 w tle jest pepesza... Kurwa niby jest pepesza a oni nic o niej nie mówią....
Thompson mój ulubiony karabin.
uzi najbardziej nieprzewidywalna broń. w tej chwili są 100 nb. magazynki bębnowe
Brak Suomi, PPSz i Stena. Z tego co kojarzę, to Sten był najtańszym pmem
Mp-18 był pierwszy MP- Masschine Pistolette powstał 1918 roku i wszedł do służby bojowej jeszcze podczas I wojny światowej Thompson nigdy nie walczył w okopach za to bardzo przydał się w czasach prohibicji to tyle :D
Ta ten Ła zabił 30 ludzi z Thompsona a mój świętej pamięci Dziadek z Mosina zastrzelił z 40/60 ludzi.
To m3 a1 bo niema dzwigni do zamka
Podobało się wam?, tak czy nie? może zerknij tu?

Dane:
Broń, która zmieniła świat odc. 3 Pistolet maszynowy Thompson - TYTUŁ
44m 3s - CZAS
311 - OCENA
98827 - OGLĄDALNOŚĆ
WASZA OCENA: