Dyskuje poczytacie sobie niżej

Dyskusja:


Niezłe, ale ciekawe co wy sądzicie?
nowa strzelba za 1000 zł??? To co on za strzelbe chce kupić za tyle...?
Pozwolę sobie napisać tych kilka zdań jako że tak powiem Głos Racjonalny
U nas w Polsce jest wszystko na opak i że tak napiszę porąbane co i dotknęło dostęp do broni Palnej.
Sprawa pierwsza – Przeszkolenie wojskowe, a cenię sobie pokój i spokój, ale jak to mówi przysłowie „jak chcesz mieć pokój szykuj się jak do wojny” Oczywiście nie mówię aby mieć nie wiadomo jak liczną armię. Ale powinna być ona solidna zawodowa plus przeszkolenie każdego obywatela nie długie 3 miesiące ale rzetelnie solidnie. I tu już obywatel miał kontakt z bronią palną….. tak ma Szwajcaria, a przecież jest w dużo spokojniejszym regionie, a nasza sytuacja geopolityczna jest duuużo gorsza … Dzięki temu i przemysł maszynowy (wojskowy) elektroniczny itd. … miał też lepszą kondycję …. A jak jest u nas obecnie wszystko ledwo zipie a np. przemysł elektroniczny praktycznie nie istnieje (w sumie hutniczy też już prawie nie istnieje, a jeśli już to zaraz przestanie istnieć)
Dostęp do broni. Na pewno nie w takiej formie jak jest obecnie. Bo to jest Chore komu na tym zależy aby tak było to pewnie czytający ten tekst się domyślają…. Dostęp powinien być powszechny oczywiście nie hulaj piekła nie ma…
Sprawa jest prosta badania wywiady środowiskowe itd. … to podstawa bez specjalnych wątpliwości. Ale jeśli ktoś chciałby posiadać  do celów sportowych, proszę warunki podstawowe zapisujesz się do klubu strzelasz proszę masz pozwolenie żadnych chorych ograniczeń … wystarczy że przedstawisz zaświadczenie z klubu że jesteś w nim strzelasz i czasem bierzesz udział w zawodach ….
Do ochrony osobistej … oczywiście musiał byś się wykazać faktycznym zagrożeniem … plus też obowiązek np. co pół roku przestrzeliwania broni na strzelnicy, ale to po to by posiadacz się nie postrzelił albo kogoś przy ładowaniu broni i umiał z grubsza strzelać … (po prostu trening) z założenia to powinno być obowiązkowe … (czyli mamy broń musimy ćwiczyć)
Cele kolekcjonerskie należymy do klubu kolekcjonerskiego plus to co wyżej
Do ochrony miru domowego … no ten temat jest ciut bardziej skomplikowany ale myślę że tak pod warunkiem ze klient zostanie solidnie prześwietlony plus ćwiczenia …
Bezpieczeństwo…. Oczywiście może się zdarzyć przypadek że jakiś wariat wyciągnie gnata i zacznie strzelać no ale czy pijaki w samochodach nie zabija więcej ludzi i to systematycznie ? I co zabrania się użytkowania samochodów ? A nawet wariat jeśli będzie wiedział że w około kupę ludzi ma spluwy to troszkę się zastanowi zanim zacznie szaleć …. Np. Pan Breivik nie poszalał by tak na tej wyspie jak choć by mógł by sobie zdawać sprawę że ktoś ma,,,,
Wiec wszystko ma swój rozsądek … i broń palna nie jest jakimś nieszczęściem …. I jeśli wszystko prowadzone było by rozsądnie nic by się nie działo jeśli była by dostępna i nie była by wcale groźniejsza od przeciętnego noża kuchennego … za pomocą którego ginie pewnie więcej osób niż od pistoletu…
Broń bronią, ale dobrze wyszkolony miotacz nożem jest bardziej niebezpieczny niż pistolecik 6 mm. Ale on nie ma możliwości uzyskania zezwolenia na rzucanie nożem.
I stwarzamy głupotę nad głupotą - no ale nasze państwo niby prawne jest cacy - za pistolecik wywalamy ministrów.
pani moniko widać że chłopak strasznie się peszy jest pani ładna a on mocno skromny większość mówi pani za niego uśmiech od ucha do ucha miałem patrząc jak ten chłopak się peszy ;) cza było się do niego więcej uśmiechać to by się zrobił czerwony i by się poplątał :) albo jakieś oczko puścić 
Kiedy bron jest odebrana obywatelom ktorzy mieli bron legalnie, przestepstwa wzrastaja i to bardzo. Ma to sens, skoro spoleczenstwo jest teraz bezbronne, a bron maja tylko ci ktorzy sa przestepcami, to sie przestepcy nie maja czego bac i dzialaja. Tak sie stalo w Angli i Australji.
Podawane tu statystyki mówią same za siebie i obalają mity i uprzedzenia wobec posiadania broni, zakorzenione w naszym narodzie, stopniowo zamienianego przez komunistów  w coraz bardziej bezwolne, pacyfistyczne społeczeństwo.
Taka bezwolna, nie mogąca się obronić jednostka tworzy zniewolony, bezbronny naród ,z którym skorumpowana władza i obca agentura mogą zrobić wszystko , co zechcą.
  Cieszę się, że są młodzi Polacy propagujący dostęp do broni i strzelectwo w sytuacji, kiedy większość ich rówieśników ze strzelaniem  ma do czynienia jedynie w świecie wirtualnym, w mających niewiele wspólnego z rzeczywistością, grach komputerowych.
Strzelałbym.
kiedys to mialem,do tego potraeba rozwagi i pieniedzy

Podobało się wam?, ochrona sluchu - przed halasem – www.haspro.pl może zerknij tu?

Dane:
Dlaczego warto posiadać broń? Wyjaśnia strzelec sportowy - TYTUŁ
19m 23s - CZAS
51 - OCENA
4541 - OGLĄDALNOŚĆ
WASZA OCENA: