Dyskuje poczytacie sobie niżej

Dyskusja:


Niezłe, ale ciekawe co wy sądzicie?
Z 10 metrów to ja z celownikiem mechanicznym, chińską wiatrówką trafiałem.
Zapraszam fanów wiatrówek na facebook.com/twoshooters
z jakiej on wiatrówki strzela, ze nie musi przeładowywać 5 razy , jaki to typ wiatrówki
Lunetę można bardzo prosto, ustawić na sucho!  Wystarczy przez przewód lufy, przepuścić, z komory ładowania, promień lasera  i dokonać stosowanych korekcji!  Oczywiście trzeba się pogodzić, że będzie występował uchyb związany z odstępem osi optyki od osi kanału lufy!  Przedstawiona metoda na filmie, jest prawdziwa tylko dla określonej odległości i przy każdym innym dystansie, osie optyczna i oś kanału lufy będą się krzyżowały co będzie skutkować znacznym błędem !!!  Metoda prosta i sprawdzona!  Polecam!!!
Wie ktoś co można zrobić z luzami w lunecie w tych 2 śrubach regulujących? Podczas strzelania non stop się ona przekalibrowuje.
tę lunetkę na filmiku to najlepiej ustawić w gablocie: "POD ŻADNYM POZOREM NIE KUPOWAĆ" lub ustawić krzyżyk na koszu na śmieci i zobaczyć, czy lunetka poleciała tam, gdzie ją wycelowaliśmy, czyli do śmietnika. Najlepsza LUNETA za jak najniższą cenę do Delta Optical Classic 3-9x40, tylko trzeba pamiętać o dobrym montażu, bo nawet najlepsza luneta na montażu za 20zł będzie się zachowywać jak lunetka za 50zł.
Sama zasada ustawiania lunety w tym filmie jest jak najbardziej ok. Ale dlaczego na 10m?? W 90% lunete na wiatrówce(16-17J) ustawia sie na 30m. Na 10m to sie ustawia wiatrówke matchową(zazwyczaj 7.5J) z przeziernikiem a nie z lunetą. Sam sobie zaprzeczasz w tym filmie "celowniki optyczne pozwalają nam lepiej widzieć cel i oddawać precyzyjne strzały na większych odległościach" 10m no to faktyczie.
Wielu nas pyta - jak ustawić lunetę w wiatrówce? Zapraszamy na nasz kanał YT - tam macie świetny film który wyjaśnia tę czynność:

http://youtu.be/Kql73F24lbM?list=PLQKrePejcuvs1g0Hb_YCifSDkVeyrHKgA
Jak prawidłowo ustawić lunetę? Często słyszymy te pytanie. Jest na nie prosta odpowiedz, a szczegółowo przybliży ją nasz kolega Kuba.
W filmach akcji zawsze snajperzy robią cyk cyk i mają ustawioną lunetę :D
Dzięki za film, przydatny.
2:25 krzyżem dupex ?
Mam dokładnie taki zestaw, sam doszedłem do tego jak i co (to przecież żadna filozofia). Wg mnie, ustawianie powinno być robione, na podpartej wiatrówce. Nie tylko oparte ręce. Sam tak robię, po tym, z 10 metrów trafia 9/10 do kapsla od piwa, w skupieniu ok 2cm. To bardzo dobry wynik jak na tą wiatrówkę.
A można przynieść do sklepu militaria żeby ustawili?
ja kupiłem na targu od kolesia z Ukrainy lunetę za 35 zł, dziś jeszcze jakieś 10 strzałów ustawiania, bo myli aby o jakiś 1 cm i jest luneta cudna :p identyczna jak na filmie moja jest ;)
nawet z bliskich odległości, wychodzi na to że brakuje regulacji wysokości w samym uchwycie ale nie ma się co dziwić w tym przedziale cenowym
Opadanie pocisku? Zależy z jakiej odległości strzelałeś.
jak lubisz bron, ostra amunicje itd. to zapraszam na moj kanal Pozdrawiam
Mam prośbę wie ktoś może dlaczego przy nowym celowniku kandar 3-7x28 cały czas śrutki trafiają 14cm poniżej celu ? regulacja pionowa ma za mały zakres nie wiem czemu:-(
eh na moim harnasiu lekka luneta nie nadaje sie od niczego poniewać od wstrząsów sama się rozregulowuje. Podstawową wadą jest brak klików które uniemozliwiają rozregulowanie się. Teraz przymierzam się kupić jakiejsc lupki walthera albo bushanella
Podobało się wam?, serwis klimatyzacji MT Klima Lublin może zerknij tu?

Dane:
Jak ustawić lunetę - poradnik Militaria.pl - TYTUŁ
6m 51s - CZAS
75 - OCENA
50970 - OGLĄDALNOŚĆ
WASZA OCENA: