Dyskuje poczytacie sobie niżej

Dyskusja:


Niezłe, ale ciekawe co wy sądzicie?
A może tak coś o FN Five-seveN
A może by pan zaprezentował FN P90
dobar.
Mógłby pan zrobić filmik z tymi bagnetami, co wiszą na ścianie?
Opowiadał mi kiedyś znajomy historyk, dr H. jak spisywali relacje partyzantów (lata 70-te XX w.). W jednej podkieleckiej wsi jakiś "stary partyzant" po kilku "głębszych" zaczął opowiadać, jak to on zabił niemieckiego generała i sam, uzbojony w pistolet, młotek i śrubokręt rozbił dywizję pancerną SS mającą na stanie "Tygrysy". Zniesmaczeni odparli mu, że plecie bzdury. Na co dziadek wstał i skrajnie zdenerwowany krzyknął: "Co! Ja kłąmię! Ja wam k*** dam sku***!" Po tym sięgnął za piec i wyjął Mausera M71! Dobrze, że byli w kilku, a dziadek był zbyt pijany by dobrze zarepetować! Odebrali mu karabin, wezwali milicję i wzięli dziadka na spytki. I co się okazało? Karabin sprzedał jego ojcu jakiś niemiecki cieć pilnujący okolicznego dworca za litr bimbru i kilo boczku podczas I Wojny Światowej. A po tym pozostał "w rodzinie". A sam dziadek nie był w partyzantce. A wprost przeciwnie! Siedział całą wojnę w domu i pokornie oddawał kontyngenty. Niestety, karabin trafił do MWP gdzie go oczywiście przewiercili, jakby stanowił jakieś zagrożenie... I tak dobrze, że go nie zniszczyli!
Więcej Bolt Action! :D Może jakiś odcinek o optyce do broni palnej? Jeżeli korzystasz to z jakiej i dlaczego? Fajnie byłoby również na końcu filmiku dodać parę ujęć ze strzelania z omawianego egzemplarza. Dopełni to świetnej roboty jaką robisz opisując nam, (zamieszkałym w średniowiecznym ciemnogrodzie gdzie nawet kuszy nie wolno mieć), ciekawe sztuki broni palnej.
Pozdrawiam serdecznie!
Naprawdę piękna broń. Tylko pozazdrościć. A materiał bardzo ciekawy merytorycznie. Tak z ciekawości, ile masz sztuk broni?
Fajne 👍 filmiki, narka.......
Mam do pana pewne pytanie. Mianowicie czy któryś z tych modeli ma możliwość wymiany zamka z innym? Czy ryglowanie całkowicie na to nie pozwala?
Podobało się wam?, tak czy nie? może zerknij tu?

Dane:
KARABINY MAUSER GEWEHR 1891 /1893 /1898 ewolucja systemu (czesc 2) - TYTUŁ
11m 20s - CZAS
23 - OCENA
624 - OGLĄDALNOŚĆ
WASZA OCENA: