Dyskuje poczytacie sobie niżej

Dyskusja:


Niezłe, ale ciekawe co wy sądzicie?
A w USA w strzelaninach w szkolach dlaczego nikt nie zastrzelil atakujacych? Przeciez maja prawo do broni.
Macie w planach coś o prawie budowlanym?
Okupant boi się Polaków. Rudy folsksdojcz i jego faszystowska partia nie mogliby bezkarnie okradać Polaków.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gdyby posiadanie broni zostało zalegalizowane to pierwszymi ofiarami będą rządzący więc w ich interesie leży utrzymywanie rozbrojonego narodu bo tak złodziejskich i zdradliwych rządzących jakich od wielu lat mają Polacy to tylko pod ścianę i kula w łeb!
Dla mnie głównym argumentem za powszechnym dostępem do broni jest pytanie :  Co Cię  szybciej uratuje  wyciągnięcie broni z kabury czy telefon na policję?
Dostęp do broni dałby to, że człowiek zniszczony przez urzędników i sędziów mógłby bronią wymierzyć sprawiedliwość, a nie wieszać się. Napadów bandyckich jest mało i nie są takim problemem. Bo po co się męczyć i narażać życie, skoro można zostać urzędnikiem, politykiem czy funkcjonariuszem i stosować przemoc legalnie?
ile jeszcze będzie odcinków ?
"rozbrojenie ludzi to najlepszy i najefektywniejsza droga do zniewolenia ich"
do tego by prawy obywatel w Polsce mógł posiadać legalnie broń palną, potrzebnie są prawi i psychicznie zdrowi przedstawiciele Państwa, Posłowie i Urzędnicy a tak nie jest!  (widać jak wielu nie prawych obywateli mamy w Rządzie i i z psychiką  też)
Broń jest jest w Polsce powszechna i dostępna ale nie dla bydła które jest hodowane żeby utrzymywać władców :)
Po co to USA wyciągacie? Nie lepiej mówić o krajach w których nie ma tych masakr z użyciem broni, a w których jest dostęp do broni? Jak chcecie być wiarygodni to wciągajcie polityków do dyskusji. Ja uważam, że kobiety powinny mieć łatwiejszy dostęp do broni. Tak dyskryminacja mężczyzn.
Dla pełnej jasności dodałbym informację, że już teraz w Polsce broń może mieć każdy zdrowy psychicznie, niekarany obywatel, tylko musi być bardziej zdeterminowany. Musi np. zapisać się do klubu strzeleckiego, zdać egzamin na patent strzelecki, otrzymać licencję zawodniczą i jeździć na zawody. Spełniając te warunki dostaje się pozwolenie na broń ze 100% skutecznością. Co nie zmienia faktu, że pomysł "broni do obrony miru domowego" jest znaczącą zmianą na plus i warto go wspierać.
Mogliście wspomnieć o tym, że w krajach w których jest dużo klamek i kałaszków jest wyjątkowo bezpiecznie (Szwajcaria,Texas). Niemniej, odcinek świetny :)
Tylko niewolnicy nie mają prawa do posiadania broni, ot co.

Mój pogląd jest taki, że normalny kraj to ten w którym bez broni można żyć spokojnie, ale jednocześnie nie trzeba martwić się o to że mają ją sąsiedzi. Za przestępczością w dużej mierze stoją inne patologie społeczne, głównie materialne ale też kryminogenne prawo. Broń to kozioł ofiarny.


Podobało się wam?, http://www.zespolatmosfera.pl/ może zerknij tu?

Dane:
Wolność pod Ostrzałem, odcinek 9 - Broń dla normalnych ludzi - TYTUŁ
8m 19s - CZAS
334 - OCENA
11336 - OGLĄDALNOŚĆ
WASZA OCENA: